google adwords google ads kazandırır mı avantajları dezavantajları

Google Adwords :Dünyanın 8. harikası olarak adlandırlan Google’ın kişilere kendi belirledikleri ücret çerçevesinde reklam yayınlama hizmeti sunan bir alt markasıdır.

Google Adwords sayesinde ürün gruplarınızla ilgilenen tam müşteri odağına ulaşmanızı sağlarsınız. Bu sayede en az bütçe ile gereksiz ve hitap kitlenizin tamamına ulaşabilirsiniz.

Google adwords sayesinde satış rakamlarınızı artırmanız için doğru bir reklam metni, reklam görseli ve doğru pazarlama ile ulaşmamanız için hiç bir engel yoktur. Yıllardan buyana gerçekleştirdiğimiz adwords hizmetlerimizde %100 müşteri memnuniyeti ile karşılaşmış durumdayız.

Google adwords ile hangi ürünlerime reklam vermeliyim ?

Bunun için sizin hayal dünyanızın genişliği gibi limitsiz bir alan söz konusudur. Misal ağır sanayi ürünleri ile teknolojinin birleştiği ve sizden hariç bu işi yapan bir çok firmanın yaptıığı bir ürün üretiyorsunuz. Bu ürün Kaynak otomasyon sistemleri olabilir. Biz senaryomuz gereği kaynak otomasyon makinası satmak istediğimizi varsayalım. Şunu bilmeniz gerekir ki bu işte bile reklam veren var mı diye incelemeniz için Google dan her hangi bir sektör için reklam verilip verilmediğini araştıra bilirsiniz. Örnek : Kaynak otomasyon sistemleri incelemeniz için linkini buraya bıraktık.Bunun için adım adım yapmamız gereken bir kaç işlem mevcut.

1- Hangi coğrafi konumlara hizmet vermek istiyoruz ?

Siz sadece bulunduğunuz ülkeye,ile,ilçeye veya mahalleye hizmet veren bir firma olabilirsiniz. Bunu adwords reklamı verirken seçebiliriz. Bu sayede hizmet veremeyeceğimiz konumları kapatarak maaliyet azaltımı sağlamış oluruz.

2- Reklamlarımız gören kişileri etkilemem için ne yapmalıyım ?

Müşterilerinizi etkileyen ve ürününüzü ikame ürünlerden en bariz ayırt edici özelliklerini metinsel ve görsel alanda zenginleştirerek cazibe merkezi haline getirmeniz gerekiyor. Bunun için devreye adwords işleminizi gerçekleştiren firma yani Doğru Reklam olarak biz devreye giriyoruz. Size müşterilerinizin ilgisini çekebilecek metin ve görseller hazırlıyoruz.

3- İletişimi nasıl sağlaya bilirim ?

Bunun için birden farklı yöntem bulunmakta. Bunlardan bazıları websitenize direk reklamınıza tıklayan kişileri yönlendirmek, Telefon numaranızı otomatik aratmak ve sırrı bizde saklı olan benzeri ve etkili işlemler sayesinde müşterinizle iletişime geçme methodları mevcuttur.

Peki Google Adwords ile satışlarımı artırmak için daha farklı olarak nasıl işlemler gerçekleştire bilirim ?

Bunun için aslında bir limitleme yok Web Tasarım işleminizi bizimle yapmış olmanız halinde websitenizi giren müşterlerin sizin olduğunuzdan daha fazla yüksek seviyede konumlu olduğunuzu görerek sizinle iletişime geçme ihtiyacını hissettire bilirsiniz. bu tarz işlemler unutmayın ki bizim gibi konunun ehli kişilere verilmesi sizin satış potansiyelinizi artıracaktır. Daha farklı olarak 7/24 telefon numaralarınızla iletişime geçilebilinir olunmalı. Bunun için biz müşterilerimize voip yöntemini öneriyoruz. Bu sayede günün sizin belirleyeceğiniz saatlerinde farklı kişilere arama yönlendirmesi yaparak isterseniz vardiya isterseniz mesai kavramı kullanarak sizin firmanızdaki ilgili kişiye aramanın yönlenmesini sağlıyoruz. Bu şu demek oluyor. Günün 08:00- 17:00 saatleri arasında bir personele bu saatler haricinde başka bir personele arama yönlendirmesi sağlayarak daha fazla verim almanız sağlanıyor. Buda satış hacmini artırıp müşteri kaybını önlüyor. Dipnot : Bu sistem çağrı merkezi hizmetidir.

Google Adwords hizmetinin firmanıza sağlayacağı diğer avantajlar ile ilgili bilgi almak için lütfen bizimle iletişim sayfamızdan iletişime geçerek ve ya direk Mobil numaramızdan iletişime geçerek bilgilendirilme talebinde bulunabilirsiniz. Bu işlemler tamamen ücretsizdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir