ehliyet-sinav-sorulari-mobil-uygulama-yazilim

Akıllı cihazların gelişmesi ile birlikte akıllı cihazlara yönelik uygulamalar bununla beraber mobil uygulama geliştiren firmalarda artmayı başladı.Bu firmalar sizlere fikrinizde bulunana mobil uygulamaları geliştirip teslim etmek için belli bir ücret alan firmalardır. Lakin ülkemizde her yeni gelişen sektör gibi bu sektörde iş bilmezlerden nasibini almış durumdadır.

Bu kişiler veya firmalar müşteri tarafından istenilen mobil uygulamalara afaki fiyatlar, işlevsel gücü olmayan özellikler ve uyumluluk sorunu gibi sorunların ortaya çıkmasına neden olmaktadır. tabiri caizse ağzı sütten yanan fikir sahibi bir daha yoğurt bile yemekten kaçındığı için sektörden uzaklaşmaktadır. Halbuki sektörde 15 yıllık mobil uygulama,web tasarım ve kurumsal kimlik çalışmaları ile öncülük eden firmamız bu tarz durumlara karşı hem müşterilerimizi hemde rakiplerimizi uyarmakta. Unutmamak gerek ki mobil uygulama Dünyada gün geçtikçe ilerleyen ve yurt dışından gelir elde edilebilinecek bir hal almaya başlamıştır. Unutmayın sadece 5 aylık bir çalışmanın emeği olan Whatsapp 1 Milyar $’ ın üzerinde yatırımcılardan destek almış bir uygulamadır.Şuan ki değeri bunun kat ve kat fazlasıdır.

Mobil Uygulama Geliştiren Firmalar ve Mobil Uygulama Geliştirmesi isteyen kişilerin dikkat etmesi gereken durumlar nelerdir ?

  • Mobil Uygulama ücreti hem geliştirici hem de müşterinin menfaati içerisinde olması gerekir
  • Mobil uygulama içerisinde uygulamayı kullanacak kitlenin hedef verileri ile aynı özellikler olmalı
  • Bütün platformlara hitap eden bir mobil uygulama olmalı. Örn: Android, IOS
  • Taklit ve telif gerektiren uygulamalardan kaçınılmalı
  • Hazır uygulamalar üzerinde değişiklik yapılmasından kaçınılmalı öz kaynak kodlar kullanılmalı
  • Yanlış ticari işlemlere ve ya kara borsa işlemlerinden kaçınılmalı (Günümüzde bu tarz faaliyetler mobil uygulama sektöründe oldukça fazla)
  • Uygulama görsel çalışması uzman kişi ve kişilerce yapılmalı(bir uygulamanın işlevselliği ile beraber o uygulamanın tasarım alt yapısıda kullanıcılar tarafından dikkat çekmektedir)
  • Her boyuttaki ekran çözünürlüğünde aynı tasarım olmalı(bazı uygulamalar küçük ekranlar için farklı tasarımlar seçmektedir. Bu yanlış bir seçimdir)
  • Reklam bütçesi ayrılmalı (Doğru reklam kişileri ile Google,Twitter ve Facebook & Instagram mecralarında sektörünüzle alakalı kişilere reklam gösterimi yapılmalı)
  • Mümkün olan En Kısa sürede yayıncılık (Fikir her gün başkasının eline geçebilir ve ya bir başkasının düşüncesi haline gelebilir bu yüzden fikrinize uygun mobil uygulama hemen tasarlanmalı kodlanmalı ve yayınlanmalıdır)

Doğru Reklam olarak bu ve firmamıza ait bir çok kriter ile sizlere hizmet vermekteyiz. Sizde Mobil Uygulama Geliştirmesi yaptırmak istiyorsanız ve bu yönde bir fikriniz mevcut ise hemen bizimle iletişim sayfasından iletişime geçerek veya alt tarafta bulunan beni ara formunu doldurarak sizinle iletişime geçmemizi sağlaya bilirsiniz.

Mobil Uygulama Yazılımı, Mobil Uygulama Geliştiren Firmalar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir